Odkryj turystykę i zwiedzaj świat!

Skarby Danii
Północna cześć Europy bardzo często jest raczej mało doceniana przez turystów z większości krajów, w tym również i z Polski. Z pozoru nie znajdziemy tam raczej wielu godnych uwagi atrakcji, a sama dość zimna pogoda sprawia, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, bowiem same tylko kraje skandynawskie oferują tak wiele interesujących rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Fantastycznym przykładem może tutaj być Dania, niezbyt duży kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura blisko związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o niezwykle bogatej historii, przez co sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera całe mnóstwo pięknych zabytków jak i innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest więc rewelacyjnym dowodem na to, że północna Europa także jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Oprócz tego nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, dzięki czemu wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – zdecydowanie warto!

Comments are closed.